Aktiviteler

Serdar Abi Spor Anaokulu
YÜZME

Yüzme uzmanların her yaş grubu için tavsiye ettiği tek spor dalıdır. Okul öncesi çocukların kas gelişimi açısından ağır yük altına girmemesi gerektiğinden dolayı amacımız yüzme sporu sayesinde ihtiyaçları olan fiziksel ve duygusal gelişim desteğini almalarını sağlamaktır.Her hafta yüzme havuzunda Serdar Abi tarafından verilmektedir.

CİMNASTİK

Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan, başlama yaşı 3 - 13 yaş arası olan çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Cimnastik çocuklar üzerinde sağlar. Ayrıca çocukların estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Derslerimizdeki amaç çocukların gelişimleri doğrultusunda hedeflenen becerileri kazanmalarını sağlamaktır.Serdar Abi tarafında kapalı spor salonunda verilmektedir

                                                                            DRAMA

Oyun, okul öncesi dönemdeki çocukların hayata hazırlanmalarındaki en önemli araçlarıdır. Çocuk oynarken hem eğlenmekte, hem de öğrenmektedir. Drama çocuğun oyun oynamasına, keşfetmesine, kendini ifade etmesine imkan sağlayan, beş duyusuna hitap eden, gelişim alanlarını destekleyen, günümüzde okul öncesi eğitimde de giderek yaygınlaşan bir yöntemdir. Drama çalışmalarında çocuk bir grup içinde, belirlenmiş sınırlar çerçevesinde kendini hem sözel hem de bedensel olarak özgürce ifade etme şansını yakalar. Kimi zaman hayal gücüyle yarattığı zaman makinesiyle dinozorlar devrine maceralı bir yolculuğa çıkarken, kimi zaman da nesli tükenmek üzere olan hayvanlara yardım etme konusunda kendini bir araştırmanın içinde bulur. Drama yöntemi çocuğun eğlenerek öğrenmesini sağlarken, kişilik gelişimini de olumlu etkiler.Sınıf öğretmenleri tarafından her Perşembe günü verilmektedir.

İNGİLİZCE

İngilizce derslerimiz ile çocuklara başka bir dilin varlığını anlatma, bu alanda kulak-dil alışkanlığı kazandırma, günlük yaşamda kullanılan basit cümleleri anlama ve kullanmaları hedeflenmiştir

Anadilimizi öğrenirken duyduğumuz her şeyi taklit ve tekrar ederiz. Konuşmaya başlarken önce sesleri sonra kelimeleri son olarak da cümleleri söyleriz. Önce dinler sonra konuşuruz. Çocuklar sadece dilini kullanır. Dilbilgisi kurallarından habersizdirler. Buna rağmen dili mükemmel bir şekilde öğrenebilirler. Onlar İngilizceyi yabancı bir dil olarak algılamazlar. Dolayısıyla ikinci dili de anadillerini öğrendikleri gibi saydığımız bu yollardan öğrenirler.

SATRANÇ

Satranç eğitimi ile çocuklarımız ilk aşamada; taşların isimlerini, görevlerini, satranç tahtasını, taşların dizilişini daha sonraki aşamada; oyun kurallarını, figürlerin hareket şekillerini ve basit hamleleri öğrenirler. Bunları öğrenirken çocuklarımızın; problem çözme becerilerinin gelişmesini, zamanını dikkatli kullanarak hareket etmeyi, doğru kararlar vererek düşünmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca spor aktivitesi olarak da kabul edilen satranç eğitimi ile çocuklarımızın dikkat sürelerinin arttırılarak zihin gelişimlerinin desteklenmesini hedeflemekteyiz.Her Çarşamba günü öğretmenimiz eşliğinde 45 dakika satranç eğitimi veriliyor.

TENİS

Tenis her yaştan insanın yapabileceği nadir spor dallarından biridir. Öğrencilerimiz teniste dengede durma ve kavrama becerisi kazanıyorlar.  Düzenli tenis oynamak çocuğun fiziksel ve psikolojik sağlığına tahmin edilenden daha çok katkı sağlar. Bu katkılar özellikle çocuğun fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişiminde ortaya çıkar.Güzelyalı  tenis kortunda her hafta Cuma günleri 1 saat tenis eğitimi veriyoruz.

BASKETBOL

Basketbol, birçok spor dalı gibi oldukça faydalı bir spor dalıdır. Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişiminin sağlıklı ilerlemesini sağlayacak en önemli aktivitelerden biridir. Basketbol ayrıca dünya üzerindeki en popüler takım sporlarından biridir. İçinde bulunan mental ve fiziksel bir çok öğe ile çocuklarımızın özgüvenini arttırmalarında ve problem çözme yetilerinde önemli gelişim sağlar. Amacımız çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri için spor yapmalarını sağlamaktır.Haftanın 2 günü Adnan Menderes Kapalı Spor salonununda 1,5 saat çalışmayı her hafta yapmaktayız.

BALE

Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. Bale dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor sanatlarının ileri standartda birleştirilerek kullanılan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir.Cuma günleri Bale öğretmenimiz tarafından bütün sınıflararımızın kızlarına eğitim verilmektedir.

                                                                                 MÜZİK

Müzik,çocuklarımız en sevdiği atölye çalışmasıdır.Piyanomuz ve baterimiz eşliğinde müzik öğretmenimiz tarafından şarkılarımız çocuklarımıza sevdirilmektedir.Hergün Müzik atölyesi çalışmamız yapılmaktadır.

                                                               HAYATI ÖĞRENME 

Serdar Abi tarafında her Pazartesi sınıflarda verilmektedir.Malzeme çantası içinde bulunan aletler temel öğretim araçlarıdır.Çim biçme,sulama,çiçek bakımı,bahçe aletleri kullanma,doğadaki hayvanları tanıma vb.gibi aktiviteler uygulanır.

                HAFTANIN 4 GÜNÜ OKUL DIŞI FAALİYETLERİ

Türkiyede tek spor anaokulu olduğum için haftanın 4 günü okul dışında faaliyetlerimiz vardır.Balık tutuyoruz,müzeye gidiyoruz,kütüphaneye gidiyoruz,hayvan barınağına gidiyoruz,çocuk parkı temizliyoruz,tiyatroya ve sinemaya gidiyoruz,piknik yapıyoruz,huzurevine gidiyoruz,ördekleri besliyoruz,spor parkına gidiyoruz vb.Kısacası doğal hayatı çocuklarımızla yaşıyoruz.

Okulumuz Hakkında Detaylı Bilgi Almak için...